Pożegnanie wolontariuszek programu Erasmus+

W ubiegły piątek oficjalnie pożegnaliśmy wolontariuszki wymiany międzynarodowej: Sabelę Suevos Fernandez oraz Marine Chaussin, które spędziły blisko rok, wspierając działania pomiechowskich instytucji kultury.


Podczas spotkania obecni byli również przedstawiciele władz Gminy Pomiechówek, lokalnych placówek edukacyjnych, pomiechowskiego kina, a także mieszkańcy. Na zebranych gości czekały kolorowe foldery, w których wolontariuszki zaprezentowały swój pobyt w Polsce, 
poczęstunek "Smaki Europy", a także projekcja filmu, w którym zebrane zostały najmilsze wspomnienia oraz życzenia dla wolontariuszek (film został przygotowany przez Bartosza Kilisia - instruktora Lokalnego Klubu Kodowania w Pomiechówku).

Sabela i Marine przyjechały do Polski w ramach Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service) i programu Erasmus +. Sabela Suevos Fernández pochodzi z A Coruña - miasta w północno-zachodniej części Hiszpanii. Od września 2018r. pracowała jako wolontariuszka w Bibliotece Publicznej Gminy Pomiechówek. Marine Chaussin przyjechała z Amiens – francuskiego miasta położonego nad Sommą i jesienią ubiegłego roku rozpoczęła pracę w Ośrodku Kultury PomPA Pomiechówek.

Sabela i Marine zajmowały się na co dzień wsparciem instytucji kultury w codziennych zadaniach, pomagając w organizacji eventów oraz współpracy ze szkołami i przedszkolami. Wolontariuszki poprowadziły również półroczny kurs języka angielskiego dla seniorów z Gminy Pomiechówek, a Sabela została gospodarzem videokursu językowego „Hiszpański z Sabelą”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pożegnania.